Discovery

Discovery

Inšpirácia

Discovery - zážitková hra o Oravskej priehrade

V rámci projektu „Tvorba zážitkovej hry“ spojenej s kultúrnym a prírodným bohatstvom regiónu hornej Oravy a Oravskej priehrady, podporeného Žilinským samosprávnym krajom, sme pre vás pripravili zážitkovú tímovú hru Discovery, prostredníctvom ktorej budete mať možnosť objavovať veci, ktoré sú veľakrát pred našimi očami ukryté. Často sa nám stáva, že navštevujeme aj opakovane rôzna miesta a chodíme okolo rôznych zaujímavostí, ale nevidíme ich. A rovnako to platí aj o našich vzťahoch a nás samotných, pretože nemáme čas sa zastaviť, porozprávať sa s druhými ľuďmi, alebo premýšľať o sebe a o tom, čo je v našom živote dôležité.

 

Preto v našej hre budete objavovať nielen skryté miesta okolia Oravskej priehrady a zaujímavosti o nej a obciach, ktoré boli zaplavené počas jej stavby, ale aj zaujímavosti o členoch vášho tímu a o sebe samých. Prostredníctvom hry sa tak pre váš región, ktorý už poznáte, alebo ktorý je pre vás možno nezaujímavý, stáva novou výzvou.

 

Hra je určená pre tím, minimálny počet hráčov sú traja, ideálna veľkosť vašej skupiny by mala mať 4 – 5 členov, ale dá sa hrať aj vo väčšej skupine, s tým, že maximálny počet hráčov by nemal byť viac ako osem. Budete potrebovať mobil alebo tablet, do ktorého si naskenujete QR kód, a prostredníctvom ktorého budete schopní nahrávať audio, video a foto výstupy a hra môže začať. Ak nemáte vlastný telefón alebo tablet, obráťte sa na nás, a my vám ho požičiame.

 

Začiatok vašej cesty bude v Oravskom centre mládeže v Trstenej, časť Ústie nad Priehradou. V rámci vašej cesty budete plniť rôzne úlohy, na ktorých budete spolupracovať s ostatnými členmi vášho tímu. Trasou, ktorou pôjdete, vás povedie naša aplikácia. Celkový herný čas je približne 3,5 hodiny. Trasa je dlhá približne 8 kilometrov a je fyzicky náročnejšia.

 

Hra bola vytvorená v aplikácii Action Bound.

 

Ak si ju chcete vyskúšať, zožeňte si členov tímu, naskenujte si nasledujúci kód a môžete začať. Dôležité je, aby ste mali hru otvorenú iba na jednom zariadení – mobil, tablet.

Prajeme vám veľa zábavy.

Naším zámerom je pripravovať aj ďalšie hry, ktoré vám odkryjú zaujímavé miesta regiónu Orava a sprostredkujú aj príbehy ľudí, ktorí sú s týmto regiónom spojení.

 

Projekt bol realizovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.