1 FIRMA 9

1 FIRMA 9

Kedy?

13.12.2018 16:00

Kde?

SINAJ City Hub, Trstená

Vo štvrtok 13. decembra 2018 sa uskutočnilo posledné tohoročné stretnutie podnikateľov na Orave s názvom 1: FIRMA. V SINAJ City Hub sa spolu stretlo viac ako 20 účastníkov – skúsených oravských podnikateľov, ale aj mladých začínajúcich podnikateľov z programu START IT UP, ktorí sa s oblasťou podnikania ešte len zoznamujú. Hlavná téma bola Kľúčoví partneri a dodávatelia.

Stretnutie sme zahájili ochutnávkou pirohov od podnikateľky Michaely, ktorá sa popri kreatívnej práci s drevom začala venovať aj produkcii bezlepkových pirohov. Okrem toho, že nám prezradila, v čom spočíva jedinečnosť jej produktov, nám porozprávala o svojej ceste pri budovaní biznis plánu a rozbehnutí podnikania na Orave.


Ako ďalší nám podnikateľ Ivan odprezentoval svoj internetový obchod, prezradil nám čo všetko obnáša prevádzka e-shopu.


Samuel, 18-ročný chalan, sa už aj v takomto mladom veku venuje profesionálnej videoprodukcii vo vlastnej firme. Okrem toho, že do jeho bežnej tvorby patria videá zo svadieb, festivalov či iných eventov, začal svoj biznis rozširovať o tvorbu foto-obrazov a foto-plátien slovenských miest a dedín.


Ako posledná zo zabehnutých podnikateľov sa nám predstavila Sabína, ktorá sa pohybuje v odvetví poskytujúcom profesionálne upratovacie služby.


Ďalej nám svoje nápady predstavili účastníci programu START IT UP. Ivan s jeho nápadom rozbehnúť na Orave 5D kino. Majka & Miracle of Creation – začínajúcu svadobnú agentúru, zameranú na tematické svadby. Štefan hovoril o jeho pláne vybudovať zázemie a záštitu farmárov z Oravského regiónu, ktorý by pokryl dopyt po zdravých a kvalitných produktoch.


Stretnutie sme zakončili panelovou diskusiou všetkých zúčastnených s pozvanými hosťami, ktorí sa nám počas roka prihovorili v rámci jednotlivých tém. Všetci podnikatelia aj začínajúci podnikatelia odchádzali zo stretnutia plní nových nápadov, podnikateľských rád, inšpirácie a s novou chuťou vzájomne spolupracovať, prepájať sa navzájom a vytvoriť tak na Orave silnú podnikateľskú sieť.

Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie