Ako skrotiť displeje v koronakríze

Ako skrotiť displeje v koronakríze

Kedy?

20.5.2020 18:00 - 20:00

Kde?

U vás doma - online

V rámci programov nášho inšipratívneho vzdelávania pre učiteľov EDUpoint a NeSt EDU sme dňa 20. 5. 2020 zrealizovali webinár na  veľmi aktuálnu tému: „Ako skrotiť displeje v koronakríze.“ Lektorkou bola autorka známych slovenských bestsellerov - Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov - Slávka Kubíková. 

 

Dozvedeli sme sa množstvo veľmi zaujímavých a užitočných informácií z online sveta ako učitelia, aj ako rodičia. Hovorili sme o tom, ako s a z detí vďaka online svetu stávajú malí géniovia, ale aj o tom, čo znamená „Vojna o očné zreničky“ a aké aktivizačné metódy používajú poskytovatelia online služieb na upútanie pozornosti užívateľa. Hovorili sme o vlastnostiach digitálnych médií, aký vplyv majú na naše sústredenie, prečo narúšajú vzťahy, aký vplyv majú na učenie a čo je to zahltená psychika. Dozvedeli sme sa aj odpovede na mnohé otázky účastníkov, napr. ako je možné, že aj keď je dokázané, že médiá proces učenia spomaľujú, napriek tomu si deti rýchlo zapamätajú negatívne obsahy. Získali sme aj mnoho odporúčaní ako rodičia. Dozvedeli sme sa, kedy je vhodný čas na prvý mobil, aký je optimálny čas, ktorý môžu deti stráviť pred obrazovkou podľa veku, a tiež, kedy deťom povoliť sociálne siete. Zodpovedali sme mnoho otázok a ponúkli ešte viac inšpirácie a praktických rád, ako si v tomto online svete poradiť. Ako sa nenechať pohltiť online svetom a skrotiť displeje aj v čase, keď sú nevyhnutnou súčasťou nášho života.

 

Keďže je to veľmi obsiahla téma a naozaj priniesla veľa užitočných informácií, chceme ho priniesť verejnosti a preto si ho môžete pozrieť tu:

Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie