Ako učiť a nemučiť

Ako učiť a nemučiť

Kedy?

2. 12. 2020 od 16:30 do 18:30

Kde?

u Vás doma online cez ZOOM

Vedeli ste, že ak postavíte dislektika so zatvorenými očami k ceste, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude vedieť určiť odkiaľ prichádza auto?

 

Prečo sa dieťa neustále mrví? Prečo si vykladá neustále nohy na susedovu stoličku, keď má predsa normálne sedieť, ako všetci ostatní? Prečo keď niekomu vysvetľujete učivo a použijete ostrejší tón, jedno si to v pohode zapamätá a iné sa rozplače? 

 

Odpovede na všetky tieto a mnohé ďalšie otázky sme sa dozvedeli počas online workshopu pre učiteľov s názvom „Ako učiť a nemučiť“, ktorý sa konal 2.12. 2020. Lektorka Katarína Sipos prítomným učiteľom odhalila časť možných, v pozadí stojacich príčin rôznych porúch učenia. Tiež vysvetlila, aký veľký význam má vedieť ich odhaliť včas a správnym spôsobom. Hovorili sme aj o tom, prečo je dôležité nastaviť intervenciu správne a v správnej postupnosti, ak chceme dieťaťu čo najviac pomôcť. Dozvedeli sme sa prečo nižšie vrstvy mozgových štruktúr môžu brániť v dosahovaní dobrých akademických výsledkov. Hovorili sme aj o exekutívnych funkciách, o tom, prečo sú také dôležité pre náš život a ako ich môžeme rozvíjať. Čo lektorka následne predviedla aj prakticky, rôznymi cvičeniami. 


Učitelia odchádzali s konkrétnymi praktickými ukážkami a skúsenosťami, ktoré vedia hneď uplatniť v praxi a rozvíjať tak svojich žiakov.  

 

A ešte jeden odkaz od lektorky Katky:

 

„Nech máme akékoľvek tabuľky, čísla a hodnotenia dieťaťa, stále je najdôležitejšie práve to, aby dieťa bolo v pohode a chodilo do školy rado.“ Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie