Galavečer Srdce na dlani

Galavečer Srdce na dlani

Žilinské dobrovoľnícke centrum

Kedy?

10.12.2019 17:00

Kde?

Synagóga Ružomberok

Srdce na dlani 2019

Skutočné osudy, nezištná pomoc, veľké skutky... Aj v takomto duchu sa nieslo oceňovanie dobrovoľníkov Žilinského kraja pod názvom Srdce na dlani. Slávnostný galavečer prebiehal 10.12.2019 v synagóge v Ružomberku.

Srdce na dlani je určitou formou poďakovania sa Vám dobrovoľníkom za vašu veľmi dôležitú pomoc, ktorú vykonávate z lásky a bez nároku na finančnú odmenu. V našom kraji sme opäť aj tento rok zorganizovali toto krásne podujatie v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií, pod záštitou pani predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martina Giertla. Na slávnostnom galavečeri sa stretlo vyše 140 ľudí, medzi ktorými boli najmä dobrovoľníci spolu s rodinnými príslušníkmi, priateľmi, spolupracovníkmi, nominujúcimi organizáciami a spoločne sme si pripomenuli význam a potrebu dobrovoľníctva.

 

Počas slávnostného oceňovania sa na pódiu vystriedali nominovaní dobrovoľníci z jedenástich kategórií, kde hodnotiaca komisia rozhodla, že ocenení v jednotlivých kategóriách sú:

Dobrovoľníctvo v sociálnej a zdravotnej oblasti - Juliana Krivušová (Martin)

Dobrovoľníctvo v oblasti výchovy a vzdelávania - Peter Sedláček (Čadca)

Dobrovoľníctvo v oblasti kultúry a umenia - Rudolf Mlích (Kysucké Nové Mesto)

Dobrovoľnícky projekt roka - Bicyklovanie bez obmedzení (Ružomberok)

Koordinátor/-ka dobrovoľníkov a dobrovoľníčok - Janka Sňahničanová (Žilina)

Dobrovoľníctvo v oblasti práce s deťmi a mládežou - Beáta Stasová (Liesek)

Mladý dobrovoľník/-čka do 30 rokov - Izabela Trepáčová (Liptovský Hrádok)

Škola priateľská k dobrovoľníctvu - Evanjelická spojená škola (Martin)

Dobrovoľníctvo v oblasti rozvoja komunity a občianskej spoločnosti - Ivana Javornická ocenenie Mami klubu (Dolný Kubín)

Seniorský/á dobrovoľník/-čka nad 50 rokov - Daniel Šeďo (Važec)

Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc organizácii – Jaroslav Genšor (Námestovo)

Žilinské dobrovoľnícke centrum sa rozhodlo udeliť aj jedno mimoriadne ocenenie a to:

Žilinskému samosprávnemu kraju za vytváranie priestoru pre rozvoj dobrovoľníctva v kraji.

 

Aké dojmy zanechal slávnostný galavečer? ,,Večer to bol veľmi príjemný. Byť medzi ľuďmi podobného zmýšľania, ktorí pre našu vlasť robia niečo nezištne ako dobrovoľníci ma napĺňa pozitívnymi pocitmi a hrdosťou, že nás je stále viac. Verím, že svojou činnosťou motivujeme k dobrovoľníctvu i ostatných. Akcia bola skvelo zorganizovaná a program vynikajúci. Cítil som sa výborne,“ napísal Rudolf.

,,Oceňovanie dobrovoľníkov Žilinského kraja sa nieslo v atmosfére totožnej s názvom tohto galavečera - Srdce na dlani. Stretlo sa tu veľa výnimočných ľudí, ktorí nežijú len pre seba, ale radi priložia vo svojom okolí nezištne ruku k dielu. Veľká vďaka organizátorom za to, že upriamili pozornosť na tieto vzory ľudskosti v našej spoločnosti,“ hovorí Janka.

V mene Žilinského dobrovoľníckeho centra ďakujeme všetkým dobrovoľníkom z celého kraja za ich nezištnú a častokrát veľmi nenápadnú službu, ktorú robia pre svoje okolie a taktiež vďaka patrí aj partnerom a sponzorom.

Ďakujeme všetkým, ktorí majú srdce na dlani!

 

Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie