Gospel Workshop

Gospel Workshop

Kedy?

9.-11.11.2018

Kde?

Trstená

Gospel workshop už po šiestykrát bol pre každého z nás jedným veľkým svedectvom toho, ako veľmi sa môže Boh dotýkať životov ľudí skrze gospelové piesne. Počas víkendu 9.-11. novembra 2018 sa stretlo 31 ľudí milujúcich spev z celého Slovenska, aby nacvičili 8 gospelových piesní. Väčšina z nich sa navzájom nepoznali. Pod vedením dirigenta, odborníka a skúseného lektora Colina Vassella z Londýna a za sprievodu piatich hudobníkov spoločne vytvorili jeden originálny spevokol. Vyvrcholením víkendu bol nedeľný Galakoncert v Dome kultúry v Trstenej pre verejnosťo 18:00 hod., na ktorý prišlo 500 divákov chváliť Boha cez gospelové piesne.

 

„Každý z nás ma individuálny spôsob chvály. Niektorí ľudia chvália potichu. Niektorí chválu vyjadrujú navonok. Niektorí chvália meditáciou a premýšľaním o Bohu. Chvála je osobná. Pretože Boh nás každého stvoril iného,“ zneli slová, ktorými sa prihovoril počas Galakoncertu lektor Colin Vassell. Pieseň „King of Glory“ / Kráľ slávy, prekl. / bola jednou z piesní, ktorá publikum premenila na jedno veľké modlitebné spoločenstvo. „Keď v jednom momente všetci prítomní spievali: „King of Glory, fill this place. We just wanna be with You.“ /Kráľ slávy, naplň toto miesto. My proste chceme byť s Tebou./ Mala som až zimomriavky. Vedela som, že Boh je prítomný medzi nami a koná v srdciach prítomných ľudí. Ďakujeme všetkým, ktorí ste spolu s nami tvorili atmosféru už 6. ročníka Gospel workshopu a záverečného Galakoncertu,“ spomína koordinátorka Gospel workshopu, Veronika.


Aké pocity a zážitky si z Gospel workshopu odnášajú speváci?


„Tešila som sa na víkend plný Božej prítomnosti a dobrej hudby. Zažila som opäť víkend plný spevu, radosti, priateľov a Božej prítomnosti.“ (Kristína)


„Najsilnejší zážitok pre mňa z celého Gospel workshopu bola prítomnosť Pána a sila gospelu ako takého.“ (Jakub)


„Bolo to niečo úžasné. Nikdy na ten moment nezabudnem.“ (Timea)


„Mojím najsilnejším zážitkom počas celého Gospel workshopu bolo to, že Boh sa naozaj dokáže dotýkať ľudských sŕdc a meniť životy ľudí, pokiaľ mu dáme na to priestor. Cítim sa po Gospel workshope a Galakoncerte veľmi šťastne. Som naozaj šťastná, že sa Boh dotkol aj môjho srdca. Zároveň som veľmi vďačná za každého jedného človeka, ktorého som stretla a s ktorým som mohla stráviť čas, pretože každý jeden človek mi dal kúsok zo seba, či už milé slovo, radu alebo povzbudenie a ja som veľmi vďačná Bohu za všetkých týchto ľudí.“ (Dominika)Nech sa aj vďaka takýmto zážitkom topí ľad v ľudských srdciach.

Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie