Inšpiratívne raňajky 11

Inšpiratívne raňajky 11

Kedy?

22.11.2018 8:30 - 10:00

Kde?

SINAJ City Hub, Trstená

Svet dnes čelí najväčšej humanitárnej kríze od roku 1945. Pomoc potrebuje viac ako 125 miliónov mužov, žien a detí. Aj napriek rekordným príspevkom a darom v posledných rokoch, nie sú schopné pokryť rastúce humanitárne potreby spôsobené aktuálnymi krízami. Pomoc miliónom obetí násilných konfliktov a prírodných katastrof sa musí riešiť dlhodobo.

Ako sa nám to darí? Ako funguje svet humanitárnej pomoci? Ako nás ovplyvňuje nedodržiavanie medzinárodného humanitárneho práva? Ako zabezpečiť, aby ľudia v núdzi dostali rýchlu humanitárnu pomoc? Ako funguje model efektívnej pomoci v teréne? A za čo všetko vďačíme srdečnosti Čechov a Slovákov?


Na tieto a ďalšie otázky odpovie online hosť Denisa Augustínová prostredníctvom live prenosu, 22. novembra 2018 od 8:30 – 10:00 hod. v SINAJ City Hub v Trstenej, kde budú prebiehať Inšpiratívne raňajky Brain&Breakfast na tému: Netvárime sa, že chceme zachrániť celý svet. Chceme pomôcť konkrétnemu človeku.


Denisa Augustínová
sa narodila v Bratislave, kde vyštudovala odbor sociálna a terapeutická práca a psychológia. V roku 2001 založila s Martinem Bandžákem humanitárnu organizáciu MAGNA. Osobne sa zúčastnila väčšiny MAGNA misií vo svete vrátané Haiti, Sudánu, Filipín, Nepálu, Libanonu, Iraku a pod. Ako operačná riaditeľka koordinuje humanitárne a dlhodobé projekty na troch kontinentoch s viac ako 1 200 členným medicínskym personálom v teréne.


MAGNA poskytuje humanitárnu pomoc v najkrízovejších oblastiach - Sýrii, Južnom Sudáne, Kongu, Iraku či Libanonu. „Všade je pre nás na prvom mieste človek v núdzi. Pomoc nepočítame na tony zhodnotených potravín alebo tisíce rozdaných diek. O našich činoch nerozhodujú stovky ľudí vo vedení. Svet sa zmenil a humanitárny sektor nestíha reagovať. Je zahľadený do seba, často neefektívne a konkrétna pomoc je až na druhom mieste. MAGNA aj po 18 rokoch reaguje pružne a jej odborníci pomáhajú priamo v teréne. Stále sa držíme nášho focusu na konkrétneho človeka a miesto novej budovy alebo neprimeraných benefitov smerujeme peniaze tam, kde chýbajú najviac,“ opisuje Denisa Augustínová. 

Prečo prísť na Brain&Breakfast?

  • dozviete sa nové myšlienky a zaujímavé informácie od hosťa
  • spoznáte nových ľudí, čím získate nové cesty pre prepájanie sa navzájom
  • získate inšpiráciu a príležitosť osobného rozvoja
  • vychutnáte si raňajky v SINAJ City Hub


 

Ako prebiehajú Inšpiratívne raňajky?

8:15 – 8:30           Raňajky v SINAJ City Hub, Trstená

8:30 – 9:30          Netvárime sa, že chceme zachrániť celý svet. Chceme pomôcť konkrétnemu človeku.

9:30 – 10:00        Diskusia s možnosťou kladenia otázok hosťovi prostredníctvom Sli.doVopred je potrebné sa REGISTROVAŤ.

 

Raňajky sú za dobrovoľný príspevok.

 

Tešíme sa na Vás.
Ďalšie najbližšie akcie