Prežiť pôst inak

Prežiť pôst inak

Kedy?

od 17.2. do 4.4. 2021

Kde?

Pôstne obdobie

Počas pôstu sme pre vás pripravili príležitosť prežiť toto pôstne obdobie inak. Prežiť ho spolu so všetkými. Pôstne výzvy s otcom Adamom Szustakom.

To, čomu sa chcel dominikán otec Adam vyhnúť, bolo aby ste ostali len pri počúvaní rôznych zamyslení, či venovaniu sa biblickým témam.
Miesto toho vytvoril program na pôst s názvom “Odrobiny”.

Zmysel programu bude spočívať v robení konkrétnych skutkov, ktoré nás priblížia k obráteniu.


Ako to bude fungovať?

 

“Úlohy, ktoré vám každý deň budem dávať, nie sú len na to, že: “OK, jeden deň niečo spravím a splnil som úlohu.” Chcel by som, aby ste každý večer o veciach, ktoré vám zadám na ďalší deň pouvažovali. Ako je to vo vašom živote?” hovorí otec Adam.

Každý večer pôstu od Popolcovej stredy po Bielu sobotu vám na portály emauzy.online prinesieme novú pôstnu úlohu na nasledujúci deň. Tento rok sa v pôste nebudeme venovať zamysleniam alebo veľkým životným témam, ale konkrétnym veciam. Pôstne úlohy nám majú pomôcť priblížiť srdce k Bohu cez konanie konkrétnych skutkov.

O čom to je ?

Obsahom bude krátke video od poľského dominikána otca Adama Szustaka, ktorý nám zadá “Odrobinu” čiže nápad, čo urobiť, aby sme svoje srdce obrátili na Boha. Každý večer sa teda dozviete, aká úloha vás ďalší deň čaká a budete mať pri večernom rozjímaní čas porozmýšľať ako úlohu splníte. Časti budú vychádzať každý večer okrem nedele, keďže tie sa do pôstu nepočítajú.


Kto je otec Adam Szustak?
Poľský dominikán Adam Szustak dlhé roky pôsobil v Krakowe, kde mal na starosti dominikánsku pastoráciu vysokoškolákov. Zároveň študoval na Akadémii divadelných umení. Teraz žije v kláštore v Lodži, ale najčastejšie je na cestách. Často organizuje pravidelné duchovné cvičenia a obnovy, je autorom desiatok kníh a audiokníh. Na Slovensku vyšli jeho knihy Evanjelium pre nenormálnych, Vrch prísľubov, Hrniec strachu a #ešte5minút vo vydavateľstve Slovo medzi nami.


 


Pripojte sa aj vy, aby ste nezmeškali ani jeden deň. Zaregistrujte sa na online duchovné cvičenia hneď a úlohy budete dostávať priamo do svojho e-mailu.


Prihláste sa vyplnením krátkeho formulára, ktorý nájdete TU
Ak by Vám bolo čokoľvek nejasné, tak sa nám ozvite na kariera@ozviac.sk Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie