Recy workshop

Recy workshop

Kedy?

14.11.2018

Kde?

SINAJ City Hub

V mesiaci november sme pokračovali ďalším stretnutím Recy workshopu „Nezmar to!“, na ktorom sme sa učili ako využiť textil, ktorý už nepotrebujeme - staré tričká, plachty, či kúsky látok, ktoré nám len zaberajú miesto v skrini...


Stretli sme sa v priestoroch Komunitného  centra Sinaj 14. novembra 2018 poobede. Pod vedením Janky sme sa dozvedeli o mnohých zaujímavých technikách a spôsoboch, ako dať starým veciam novú podobu. Z prezentácie sme sa  dozvedeli, ako môžeme využiť staré džínsy a vytvoriť z nich krásny ruksak, aká trendy kabelka môže pod šikovným rukami vzniknúť zo starého menčestru, ako urobiť iným radosť s krabičkami ozdobenými kúskami látok a mnoho ďalších skvelých typov.

 

Z množstva nápadov sme si vybrali na realizáciu koberček pletený rukami z rôznych kúskov látok. Všetky tvorivé duše ktoré prišli, sa mohli pustiť do práce.  Na začiatok sme sa pri strihaní tričiek porozprávali aj zabavili. Nikto našťastie pri strihaní neprišiel o prsty, aj keď niektorým sa podarilo párkrát si do nich zastrihnúť. Po tom, ako sme nastrihali dostatok materiálu sme sa pustili do tvorby koberčekov. Niektorí si zobrali svoje výtvory dokončiť domov, iní to stihli už na workshope a hotový vlastnoručný výtvor im už zútulňuje domov.

 

Najbližšie nás čaká téma, na ktorú sme sa tešili celý rok - Vianočný workshop, kde si môžete vyrobiť vianočné ozdoby a príde aj majsterka v zdobení medovníkov... Čaká na vás vianočná atmosféra a pri vianočných koledách nám bude rozvoniavať skvelý punč... Tešíme sa na Vás.

 Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie