Rozvoj mediálnej gramotnosti

Rozvoj mediálnej gramotnosti

Kedy?

23. - 25. 11. 2018

Kde?

Oravské centrum mládeže, Ústie nad Priehradou 41, 028 01 Trstená

Program je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy , výskumu a športu SR.Ak máš pocit, že mladí s ktorými pracuješ sa v mediálnom svete orientujú lepšie ako Ty, možno máš pravdu. Ale vedia aj kriticky hodnotiť a rozlišovať to, čo im médiá ponúkajú? Ako sa v množstve informácií zorientovať a využívať médiá tak, aby slúžili na dobro? Prihlás sa na program „Rozvoj mediálnej gramotnosti pracovníkov s mládežou“ a pomôž v mediálnej gramotnosti sebe aj mladým s ktorými pracuješ.

 

Čaká Ťa program, ktorého kvalitu garantuje Pavel Izrael - vedúci Katedry žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku.

 

Podrobnejšie informácie nájdeš TU.

Prihlásiť sa môžeš TU.

 

Aký je tento program z pohľadu účastníkov?Vďaka tomuto vzdelávaniu som si hlbšie uvedomila, že médiá sa dajú využiť na dobré veci a na boj proti zlu a aj na tvorivú sebarealizáciu. Aktivity boli pre mňa inšpirujúce a môžem podobné aktivity využiť na svojich hodinách ako učiteľka. Najprínosnejšie boli pre mňa informácie zo zákulisia médií, o alternatívnych médiách, rôzne "pikošky" z oblasti médií. Tento program je užitočný pre jednotlivca a aj pre jeho prácu s mládežou. Inšpirujúci, zaujímavý, POTREBNÝ. Veľmi oceňujem aj príjemnú atmosféru. Well done! POKRAČUJTE, POKRAČUJTE, POKRAČUJTE ... (Monika)Tento program by som odporučila aj ďalším, pretože bol pre mňa obohatením v otázke orientovania sa vo svete médií, v prístupe k mladým, v spôsobe, ako budovať s nimi vzťah a vedieť ich nasmerovať aj v oblasti médií. Veľmi prínosný bol pre mňa spôsob, ako sa na základne partnerského prístupu priblížiť mladým. Nová bola pre mňa tiež forma zážitkového učenia, ktorá mi otvorila oči ohľadom organizovania práce a spolupráce, ktoré možno využiť pri rôznych témach. Ďakujem veľmi, nech sa Vám darí naďalej šíriť dobré veci. (Terézia)

Tento projekt je podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR "Programy pre mládež 2014 - 2020", ktorú administruje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.

   

Ďalšie najbližšie akcie