Von

Von

Kedy?

12.8.2018

Kde?

Ústie nad Priehradou

Letné poobedia v Ústi nad Priehradou boli o čosi živšie ako obvykle. Areál Oravského Centra Mládeže naplnili rodiny a desiatky mladých, aby spoločne strávili letné chvíle a užili si slnečné poobedia v štýle Riadne Oravského Leta.Akcia VON, ktorej myšlienkou bolo vytiahnuť ľudí von nielen z domov, ale možno aj z vlastnej hlavy a všetkých starostí, alebo čohokoľvek, čo bránilo žiť naplno letné dni, priniesla so sebou pohodové chvíle, adrenalínové napätie, úprimnú radosť z prekonania sa a spomienky na spoločný čas s partiou priateľov či rodinou.

Hoci sme sa kvôli počasiu stretli len dvakrát, stačilo to, aby sme zažili, že volejbal s maxi loptou na plážovom ihrisku spája a baví aj neďaleko Oravskej priehrady. Jej pokojnú hladinu nemusíme obdivovať len počas jazdy autom naokolo, ale môžeme ju cítiť aj pod nohami na paddleboarde.


Adrenalín stúpa, aj keď sa oproti vám rozbehne obrovská nafúknutá guľa a vy si v lete uvedomíte, že ste vlastne v bezpečí, lebo rovnako veľký balón vás dookola chráni, a tak sa len odrazíte a letíte ďalej. A tiež, že únik mimo reality je aj celkom reálny a možný, stačia jedny okuliare dva spínače do ruky a ocitnete sa v inom svete. Ponuka ešte ďalších možnosti zábavy aj o týždeň neskôr, však nič nezmenila na tom, že s tou správnou partiou, aj počítanie zrniek ryže je zábavou.Letný piknik alebo vôňa palaciniek a grilovanej klobásky, hranoliek, či chuť čerstvej limonády a smoothie atmosféru Riadne Oravského leta správne podčiarkovali a dnes sa môžeme ku pekným letným dňom vrátiť aspoň v spomienkách. Nič to však nemení na tom, že nie okolie je príčinou našej nespokojnosti, ale častokrát postoj nás samých, lebo ak vychadzame von zo seba, von za inými, aj “počítanie ryže” môže byť najlepšou spomienkou na letoĎalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie