Známka nie je všetko Poprad

Známka nie je všetko Poprad

Kedy?

29.10.2019 15:00 - 18:00

Kde?

KU Ružomberok (Pracovisko Poprad), Nábrežie Jána Pavla II 438/15, 058 01 Poprad

29.10. 2019 sme v Poprade aj vďaka podpore Nadácie Pontis slávnostne otvorili EDUpoint – miesto inšpiratívneho vzdelávania pedagógov a ľudí, ktorí pracujú s mladými. 


Na prvom workshope na tému „Známka nie je všetko“ sa stretlo spolu viac ako 30 pedagógov.  

Táto téma priniesla prítomným pedagógom nový pohľad na hodnotenie žiakov. „Ja keď budem učiteľka, ktorá chce zistiť, čo všetko dieťa nevie, tak to nájdem. A naopak, ak budem chcieť vedieť, čo si zapamätalo, tiež spôsob nájdem. Dieťa potrebuje povzbudiť a potrebuje iskru, aby mohlo horieť. A na to nepotrebujeme ani viac peňazí, ani lepšie metodiky, ale lepšiu prípravu učiteľov. Učitelia potrebujú porozumieť, že vzdelávanie nie je o tom, čo všetko dieťa vie, ale o tom, ako v ňom dokážem vyprovokovať zvedavosť, aby chcel vedieť. To nie je o tom, že dieťa má mať nabifľované poučky, ale o tom, aby vedelo, kde v praxi tá poučka niekde v praxi potrebná,“ hovorí lektorka Janette Motlová. 


A akými slovami najčastejšie hodnotili tento workshop účastníci? Inšpiratívny, emotívny, podporujúci, motivujúci, zaujímavý, skvelý, nápaditý, podnecujúci, obohacujúci, super! 


Ak chcete vidieť viac, môžete si pozrieť reportáže TV Poprad
 a TV LUX (5:31)


Ďalší workshop s témou „Inklúzia nie je ilúzia“ nás čaká už 27.11. 2019 a bude ho viesť lektorka Zuzana Réveszová. Prihlasovanie už čoskoro... 


My sa už tešíme – a čo vy? 

Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie