Hlavným cieľom nášho projektu je pomôcť deťom a mladým ľuďom zo sociálne znevýhodneného prostredia a rozbitých rodin budovať zdravú sebahodnotu a motiváciu k učeniu a k sebarozvoju.
Naším zámerom v tomto projekte bolo opraviť lanové centrum, aby sme zvýšili bezpečnosť a komfort jeho využívania pre cieľové skupiny mladých ľudí a rodín.
Naším zámerom bolo zrealizovať pre rodiny a mladých ľudí z Popradu a okolia aktivity, ktorých cieľom bolo podporiť zdravé fungovanie rodín a zároveň aj podporovať mladých ľudí, aby dokázali budovať zdravé vzťahy v rodinách, v ktorých teraz žijú a zároveň aby vytvárali zdravé partnerské vzťahy, ktoré sú predpokladom zdravých rodín. Aktivity, ktoré sme realizovali, boli postavené na výchove k hodnotám a k budovaniu pozitívnych postojov.
Tento náš projekt sme realizovali v Komunitnom centre v Námestove a jeho hlavným zámerom bolo zapojiť seniorov do konkrétnej pomoci utečencom z Ukrajiny.
V rámci tohto nášho projektu chceme vytvoriť unikátny program pre deti z komunitných centier, aby sme podporili budovanie zdravých vzťahov medzi nimi a posilnili ich zdravú sebahodnotu.
Tento projekt strategického partnerstva je zameraný na cieľovú skupinu znevýhodnených nízko motivovaných mladých ľudí – mladých ľudí, ktorí pochádzajú z vidieckych oblastí, z rómskej menšiny, z detských domovov, zo sociálne ťažších pomerov (rozpadnuté rodiny, chudobné rodiny, rodiny s nezamestnanosťou), mladí ľudia v resocializačných centrách a pod. Naším zámerom je pozrieť sa na týchto mladých z pohľadu ich motivácie k sebarozvoju.
Naším cieľom v tomto projekte je vytvoriť Akadémiu dialógu ako platformu, kde sa budú pracovníkov s mládežou a učitelia učiť rozumne využívať svoju autoritu a podporovať mladých ľudí počas vedenia dialógov vo vyjadrovaní vlastného názoru v súvislosti so zmenami, ktoré musia prísť v oblasti práce s mládežou aj vo formálnom vzdelávaní.
V rámci tohto projektu chceme zrealizovať dva dlhodobé systematické rozvojové programy pre mladých ľudí, ktorí pochádzajú z vidieckeho regiónu.
V rámci tohto projektu vybudujeme v areáli Oravského centra mládeže kryté zázemie pre realizáciu komunitných herných a športových aktivít pre rodiny, deti a mladých ľudí.
V rámci tohto projektu chceme v spolupráci s našimi zahraničnými partnermi priniesť na Slovensko a do Českej republiky inovatívne online riešenie pre online vyučovanie v podobe 3D virtuálnych tried.
Tento projekt strategického partnerstva nadväzuje na výsledky projektu LarXperience a jeho zámerom je rozvinúť ich ďalej do oblasti dlhodobého budovania postojov mladých ľudí, predovšetkým v oblasti posilňovania postojov solidarity a vnímavosti a v oblasti budovania vlastnej sebahodnoty.
Predstavte si školu, z ktorej sa vám nechce odísť domov, keď skončí vyučovanie. Školu, ktorá je postavená na hodnotách, v ktorej sú dobré vzťahy a zároveň aj ponúka vzdelávanie, ktoré vás nielen baví, ale ktoré sa vám bude v živote hodiť. Je to iba sen? A možno nie. Preto realizujeme tento projekt.
V rámci tohto projektu chceme vytvoriť priestor pre celoživotné kariérne poradenstvo pre ľudí v produktívnom veku a zároveň priniesť inovatívne programy pre ich osobnostný a kariérny rast.
Naším zámerom v tomto projekte je čo najviac podporovať zdravé fungovanie rodín, aby v nich bol priestor na vzájomný́ rast obidvoch manželov a zároveň aj bezpečné a podporné miesto pre výchovu detí. Zároveň sa chceme aj systematicky venovať výchove mladých ľudí pre manželstvo a rodičovstvo.
Projektom Dobrovoľníctvo - cesta k občianskej angažovanosti sme chceli primárne zvýšiť povedomie o dobrovoľníctve medzi obyvateľmi Žilinského kraja, či už o dobrovoľníckych organizáciách alebo projektoch zameraných na rôzne oblasti dobrovoľníctva, s ktorými by mohli začať spolupracovať.
V rámci tohto medzinárodného školiaceho kurzu sa chceme zamerať na tému mentálnej reziliencie mladých ľudí, ako akceptácie vlastnej zraniteľnosti aj zraniteľnosti druhých, vyrovnávanie sa so stresom a ťažkými situáciami, kultiváciu osobných a sociálnych zdrojov, ktoré zhoršujú mentálne zdravie, podporu vlastnej sebadôvery a kapacitu pre emočnú integráciu.
Tento projekt nadväzuje na naše predchádzajúce projekty v oblasti zahraničného dobrovoľníctva. V rámci projektu plánujeme hosťovať dvoch slovenských a troch zahraničných dobrovoľníkov, ktorí sa stanú súčasťou našej organizácie na jeden rok.
Naším zámerom v tomto projekte je pripraviť medzinárodný školiaci kurz pre pracovníkov s mládežou z deviatich zapojených krajín, v ktorom sa naučia, ako lepšie komunikovať svoje aktivity a ako zvýšiť dosah svojich komunikačných kampaní na mladých ľudí.
Naším zámerom v tomto projekte je pripraviť a zrealizovať výmenu mládeže v téme solidarita. Chceme sprostredkovať stretnutie mladých ľudí a dať im zažiť solidaritu tak, aby sa začal meniť ich osobný́ postoj k druhým, nielen k tým, ktorí sú v núdzi, ale aj k tým, ktorých jednoducho majú okolo seba.
V rámci tohto nášho projektu zorganizujeme v spolupráci s partnermi zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej republiky v Trstenej trojdňový medzinárodný Festival za hranice, ktorý bude prepájať aktívnych občanov našich krajín a vytvárať priestor pre objavovanie spoločných európskych hodnôt.
Tento náš projekt vychádza z potreby posilňovať kapacity organizácií, pracujúcich s mladými ľuďmi, aby smerovali k väčšej udržateľnosti a vnútornej stabilite. Naším zámerom je pripraviť tri medzinárodné školiace kurzy, ktoré pomôžu organizáciám nastaviť si poslanie, ciele, hodnoty, efektívnejšie využívať ľudské zdroje a nastaviť si efektívnejšie vnútorné procesy.
Naším zámerom v tomto projekte je zrealizovať medzinárodnú študijnú návštevu vo Fínsku a inšpirovať sa, ako realizujú svoje programy neformálneho vzdelávania pre mladých ľudí a ako sa zameriavajú na prácu so špecifickými skupinami a špecifickými témami.
V rámci tohto projektu sme v našej organizácii hosťovali dobrovoľníkov zo Slovenska aj zo zahraničia s cieľom budovať pozitívne postoje v mladých ľuďoch a pomáhať im upevňovať hodnoty, aby sa zbavovali strachu a predsudkov, aby si začali viac všímať tých, ktorí sú na okraji, aby si vážili svoj život aj život ľudí okolo seba a zároveň aj boli motivovaní sa dobrovoľnícky angažovať.
Tento náš projekt reaguje na situáciu mladých ľudí v okrese Tvrdošín, ktorí trávia svoj čas na uliciach a zároveň sú ohrození sociálno-patologickými javmi. Preto sme sa rozhodli rozšíriť portfólio sociálnych služieb, ktoré naša organizácia poskytuje, a doplniť ich o terénnu sociálnu prácu pre mladých ľudí.
Projekt, ktorého témou je mentálne zdravie, kde sa snažíme učiť mladých ľudí zdravému mysleniu a budovaniu si zdravého vzťahu k sebe samému aj k druhým. Vieme, že pre žiakov a študentov je práve učiteľ kľúčovou osobou, ktorá má v jeho živote nenahraditeľnú úlohu a veľkú moc. Preto pre pedagógov a pedagogických zamestnancov organizujeme rôzne školiace kurzy a workshopy, zamerané na aktuálne témy rozvoja a podpory mladých ľudí.
Hlavným cieľom projektu je vytvorenie ponuky programov na osobnostný rozvoj ľudí v produktívnom veku pre ľahšie uplatnenie a udržanie sa na pracovnom trhu v danom regióne.
Oravský región zo slovenskej, ale aj poľskej strany je vyhľadávanou turistickou destináciou. Veľa turistov prichádza navštíviť Oravskú priehradu, Oravský hrad, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, či cyklotrasu, ktorá vedie obcami hornej Oravy až do Poľska. Po vyčerpaní týchto turistických atrakcií, tu už nie je veľa možností na využívanie a tak turisti už nemajú dôvod viackrát navštevovať náš región. Projekt chceme zamerať na približovanie kultúrneho dedičstva pre návštevníkov, aby viac spoznali náš kraj.
Náš projekt vychádza z potreby zlepšiť študijné výsledky žiakov, vrátane tých, ktorí spadajú do kategórie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
Projekt Meeting point je trojročným strategickým partnerstvom troch organizácií: V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže zo Slovenska, Plán B z Českej republiky a Pro Vobis z Rumunska. Hlavným cieľom tohto projektu je prispieť k uznaniu zručností mladých ľudí nadobudnutých cez dobrovoľníctvo na trhu práce cez prepojenie dobrovoľníkov, firiem a neziskových organizácií. Naším zámerom v tomto projekte je prispieť k väčšiemu uznaniu dobrovoľníctva na trhu práce.
S podporou Nadácie Pontis otvárame v Poprade EDUpoint - priestor inšpiratívneho vzdelávania pre učiteľov a pedagogických pracovníkov.
V našich priestoroch SINAJ City Hub v Trstenej vznikol priestor inšpiratívneho vzdelávania pre podporu a rozvoj učiteľov, ktorí chcú do svojej práce priniesť VIAC ...