Koučing ako špecifická forma sprevádzania mladých

Koučing ako špecifická forma sprevádzania mladých

Kedy?

8.2. - 10.5. 2019

Kde?

Oravské centrum mládeže

„Tak toto bola fakt dobrá skupina...“ zhodnotili sme s lektorom Tomášom Pešekom, keď sme po záverečnej fáze, odprevadili účastníkov nášho vzdelávania „Koučing ako špecifická metóda sprevádzania mladých.“

Tento akreditovaný vzdelávací program prebiehal v troch fázach v rozsahu 64 hodín. Počas mesiacov február, marec a máj sa na ňom zúčastnilo 13 účastníkov z rôznych oblastí práce s mládežou.

Účasťou na programe získali pracovníci s mládežou ideálnu metódu na sprevádzanie mladých, s ktorými denne pracujú, chcú im viac porozumieť a tak lepšie napĺňať svoje poslanie. Pomôžu tak mladým ľuďom,  ktorí nechcú len tak „preplávať životom“, ale chcú ísť správnym smerom. Pýtajú sa a hľadajú. Preto je dôležité prejaviť o nich úprimný záujem. Viesť ich k tomu, aby nečakali na ponúknuté riešenie od iných, ale aby ho vďaka dobrému vedeniu našli. Sami v sebe... Pretože, len vtedy to má zmysel - nerobiť rozhodnutia pre iných, ale preto, že sú o nich presvedčení. A práve na to bolo zamerané naše vzdelávanie - osvojiť si koučovací prístup a pomôcť mladým ľuďom, nájsť odpovede na ich otázky.


Bolo to super! Veľká vďaka za príležitosť zažiť výbornú prácu kvalitného lektora, spoznať skvelých ľudí a učiť sa o koučigu, ktorý vnímam s veľkou pokorou a obdivom k tým, ktorí ho robia na profi úrovni,“ hovorí účastníčka Zuzana.


Poslednú fázu vzdelávania sme ukončili v piatok 10. mája 2019. Vďaka tomuto programu budeme mať v práci s mládežou ľudí, ktorí sa počas tohto vzdelávania naučili, že počúvať je viac ako hovoriť. Pochopili, že správne otázky môžu pomôcť mladým nájsť tú správnu cestu. Zistili, že položiť dobrú otázku je umenie a tiež, že byť dobrým koučom sa nedá naučiť hneď, ale je to dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje veľa praxe.


Pod vedením kouča a lektora Tomáša Pešeka získali dobrý základ. Záleží už len na nich, akú stavbu na ňom postavia...

 

Tento projekt je podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR "Programy pre mládež 2014 - 2020", ktorú administruje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.
Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie