Spájame komunitu - pomôžete nám šiť rúška?

Spájame komunitu - pomôžete nám šiť rúška?

Kedy?

27.3.2020

Kde?

Okres Tvrdošín a Dolný Kubín

Jedna z miestností v Oravskom centre mládeže v Ústí nad Pirehradou sa zmenila na menšiu fabriku na rúška. Hoci sú dievčatá, ktoré v centre žijú, šikovné, dopyt po rúškach je väčší. Kontaktovali sme starostov oravských obcí Tvrdošínskeho a Námestovského kraja, aby sme zistili, koľko je tých, ktorí rúška potrebujú a nevedia si ich zabezpečiť sami- starší, chorí,... odpovede boli v stovkách. 

 

Rozhodli sme sa preto spojiť komunitu. Spojiť tých, ktorí vedia šiť s tými, ktorí potrebujú pomoc. Sme veľmi radi, že sa k nám už niektorí zapojili. V oravských mestách a obciach je však ešte stále mnoho ľudí, ktorí potrebujú rúška a nevedia či nemôžu si ich zabezpečiť sami. 

 

Viete aj Vy šiť? Pridajte sa k nám z domu. Vieme vám poskytnúť materiál a ďalšie inštrukcie osobne. Zavolajte nám alebo napíšte. Urobme tento čas hodnotným pre nás tým, že venujeme čas a prácu do pomoci “susedom” a ukážme aj ľuďom, ktorí to potrebujú, že spoločnosť je vnímavá na potreby, že solidarita má medzi ľuďmi stále svoje miesto. 

 

Kontaktujte nás na:

sinaj@ozviac.sk
0949 254 742
Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie