YoDel – konferencia o nových prístupoch k mladej generácii

YoDel

REGISTRÁCIA TU!

Občianske združenie V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže v spolupráci s občianskym združením Youthwatch, Mestom Poprad a ďalšími partnermi Vás pozývajú na konferenciu YoDel, ktorá sa bude sa konať dňa 12.3.2018 v Tatranskej galérii v Poprade. Konferencia je zameraná na nové trendy v práci s mládežou, na to, ako sa mládež vyvíja, kam smeruje, čo všetko so sebou táto zmena prináša a na potrebu nových prístupov k mladej generácii.  

Konferencia je určená pre podnikateľov, zástupcov firiem, pedagogických pracovníkov, a tiež pracovníkov s mládežou z neziskových organizácií,  ktorí si uvedomujú nevyhnutnosť  priamo reagovať na potreby mladých ľudí. Pre tých, ktorí hľadajú spôsoby a možnosti, ako mladých ľudí zaujať, či nadchnúť, ako sa k nim viac priblížiť a dať im priestor, aby mohli rozvíjať svoj potenciál. Aby sa firmy, školy, či organizácie, stávali čoraz viac  miestom priateľským pre mladých ľudí.

„Výnimočnosť tohto podujatia je v tom, že prepája neziskový sektor práce s mládežou s biznis sektorom. Tým, že sa menia mladí ľudia, musí sa meniť aj spoločnosť a verejný život vo všetkých oblastiach. Konferencia sa nezameriava len na jednu oblasť, ale cieľom je vzájomne prepájať sektory verejného života a mimovládnych organizácií, ktorí chcú prinášať mladým ľuďom možnosti, aby mohli naplno rozvinúť svoj potenciál a tým zlepšovať úroveň vlastného fungovania, znižovať náklady a zvyšovať vlastnú efektivitu, či už na úrovni školy, firmy, alebo v organizáciách,“ hovorí Branislav Kožuch, predseda V.I.A.C.-Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže.

Program bude plný skvelých tém, workshopov a diskusií. Súčasťou budú kvalitní speakeri a lektori napr. Janette Mazíniová Motlová z organizácie EDUMA- od emócií k poznaniu,  Marián Kolník, mentor vrcholových manažérov, Tomáš Pešek – školiteľ v oblasti neformálneho vzdelávania v práci s mládežou na národnej i medzinárodnej úrovni a ďalší...

Konferencia je súčasťou projektu, ktorý je podporený Ministerstvom školstva vedy výskumu a športu Slovenskej republiky.

Registračný poplatok vo výške 10 Eur bude v plnej sume využitý na podporu inovácií v práci s mládežou, a rozvoj mladých talentov.

Program na stiahnutie TU!

YoDel program

 

Víkend modlitby a pôstu

„Poďte, vráťme sa k Pánovi, lebo on nás poranil a on nás uzdraví, on nás udrel, on nás aj ošetrí. Po dvoch dňoch nás oživí, na tretí deň nám pomôže vstať a budeme žiť pred jeho tvárou.

Poznávajme, usilujme sa poznať Pána: jeho príchod je istý ako zornica. Príde k nám ako dážď v pravý čas, ako dážď neskorý, čo zavlaží zem.“ Spravodlivosť moja jak svetlo vychádza. Lásku chcem, a nie obetu; poznanie Boha viac ako zápalnú obetu. Oz 6, 1-6

Pozývame vás na víkendovú duchovnú obnovu ktorej témou je: Radosť, ktorú mi nik nevezme... v termíne od 9. do 11. marca 2018 do Slanice.  Víkendom nás bude sprevádzať kňaz Ján Bittšanský. Počas obnovy pôjdeme spolu s Ježišom na púšť, kde nás Ježiš bude uzdravovať a oslobodzovať. Súčasťou obnovy je čas na stíšenie, adoráciu, sv. spoveď a rozhovor.

Pôst a modlitba sú často spolu spojené (Lukáš 2:37; 5:33). Počas víkendu sa budeme postiť o chlebe a vode, ale pôst sám osebe nikdy nie je cieľom, ani nás nerobí dokonalejšími či duchovnejšími než ostatných. Ide o prostriedok, ktorý očisťuje našu myseľ a telo a umožňuje nám dôverné spojenie s Bohom a je účinný prostriedok na obnovu  duchovného i duševného zdravia. Pôst je spôsob, ako ukázať Bohu, a nám samým, že nám naozaj záleží na našom vzťahu s Ním. Pôst nám pomáha získať nový pohľad a obnoví našu závislosť na Bohu. Keď odvraciame oči z vecí tohto sveta, tak sa môžeme viac zamerať na Krista. Pôst má byť konaný v duchu pokory a v radostnom postoji.

Vek účastníkov je 16+ a cena je 25 eur. Prihláste sa do 2.marca 2018 na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. a príďte zažiť víkend pôstu a modlitby.

VIDEO POZVÁNKA Vdp. Jána Bittšanského

Vikend pôstu

Mikolasik

V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Sídlo: Ústie nad Priehradou 41, 028 01 Trstená
Kancelária: Železničiarov 253/1, 028 01 Trstená
                   +421 948 849 922
                   Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
                   www.ozviac.sk
IČO: 42 217 202
DIČ: 2023 297 287
Číslo účtu: IBAN SK61 7500 0000 0040 1397 5251
BIC (SWIFT)CEKOSKBX