YoDel - konferencia o nových prístupoch k mladej genrácii

YoDel

Trstená, 12. február 2018

Občianske združenie V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže v spolupráci s občianskym združením Youthwatch, Mestom Poprad a ďalšími partnermi pripravujú konferenciu YoDel, ktorá sa bude sa konať dňa 12.3.2018 v Tatranskej galérii v Poprade. Konferencia je zameraná na nové trendy v práci s mládežou, na to, ako sa mládež vyvíja, kam smeruje, čo všetko so sebou táto zmena prináša a na potrebu nových prístupov k mladej generácii.  

Konferencia je určená pre podnikateľov, zástupcov firiem, pedagogických pracovníkov, a tiež pracovníkov s mládežou z neziskových organizácií,  ktorí si uvedomujú nevyhnutnosť  priamo reagovať na potreby mladých ľudí. Pre tých, ktorí hľadajú spôsoby a možnosti, ako mladých ľudí zaujať, či nadchnúť, ako sa k nim viac priblížiť a dať im priestor, aby mohli rozvíjať svoj potenciál. Aby sa firmy, školy, či organizácie, stávali čoraz viac  miestom priateľským pre mladých ľudí.

„Výnimočnosť tohto podujatia je v tom, že prepája neziskový sektor práce s mládežou s biznis sektorom. Tým, že sa menia mladí ľudia, musí sa meniť aj spoločnosť a verejný život vo všetkých oblastiach. Konferencia sa nezameriava len na jednu oblasť, ale cieľom je vzájomne prepájať sektory verejného života a mimovládnych organizácií, ktorí chcú prinášať mladým ľuďom možnosti, aby mohli naplno rozvinúť svoj potenciál a tým zlepšovať úroveň vlastného fungovania, znižovať náklady a zvyšovať vlastnú efektivitu, či už na úrovni školy, firmy, alebo v organizáciách,“ hovorí Branislav Kožuch, predseda V.I.A.C.-Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže.

Program bude plný skvelých tém, workshopov a diskusií. Súčasťou budú kvalitní speakeri a lektori napr. Janette Mazíniová Motlová z organizácie EDUMA- od emócií k poznaniu,  Marián Kolník, mentor vrcholových manažérov, Tomáš Pešek – školiteľ v oblasti neformálneho vzdelávania v práci s mládežou na národnej i medzinárodnej úrovni a ďalší...

Konferencia je súčasťou projektu, ktorý je podporený Ministerstvom školstva vedy výskumu a športu Slovenskej republiky.

Registrácia spustená

Program konferencie na stiahnutie TU!

 

Najväčšia inšpiratívna konferencia na Orave je späť

K.R.O.K. - inšpiratívna konferencia

Inšpiratívna konferencia K.R.O.K., už piaty rok privedie na scénu osobnosti, ktoré vytrvalo kráčajú za svojimi cieľmi a prispievajú ku krajšiemu svetu okolo seba, prinášajú nové pohľady, nápady, inšpirácie... Už 6. marca 2018 o 18:00 hod. v Dome kultúry v Trstenej, sa môžete tešiť na inšpiratívnych ľudí, ktorí zmenili svoj život tým, že urobili prvý veľký K.R.O.K. vpred a vytrvalo kráčajú vo svojich rozhodnutiach ďalej.

Jedným z hostí je Pavol Dendis, mladý oravský módny návrhár. Inšpirovaný viacerými svetovými ateliérmi zostal verný lokálnemu dizajnu na Slovensku. Venuje sa najmä tvorbe pánskej módy pod vlastnou značkou iampavoldendis. Splnil si svoj sen a teraz sa snaží denne kráčať vo svojom rozhodnutí a rásť vo svojej profesionalite a tvorbe kolekcií. Je veľkou inšpiráciou najmä pre mladých, aby urobili zo svojich snov plány a dosiahli to, po čom túžia.

Ďalším z hostí je Jozef Beňuška, najlepší európsky učiteľ fyziky za rok 2017. Toto ocenenie mu udelila Európska fyzikálna spoločnosť za snahu inovovať výuku fyziky na škole na úplne nový level. Je veľkou inšpiráciou pre pedagógov v tom, že vie ako naučiť žiakov mať rád aj neobľúbené školské predmety. Škola nie je len o biflení sa a spĺňaní osnov, ale aj o tom, aby pedagóg dokázal v deťoch a tínedžeroch zapáliť iskru a záujem o tému.

Andrej Bán, fotoreportér zaznamenávajúci konflikty po celom svete už 30 rokov, je ďalším inšpiratívnym hosťom konferencie K.R.O.K.. Autor mnohých fotografií zachytávajúcich momenty a okamihy života z krízových oblastí vo svete aj z domova. Organizuje na Slovensku diskusie, ktoré upozorňujú na nebezpečenstvo extrémizmu. O tom, aké stopy v ňom zanechali fotoreportáže z konfliktných oblastí sveta a ako sa zmenil jeho pohľad na svet, viac priblíži osobne na inšpiratívnej konferencii K.R.O.K.. Konkrétne príbehy o svojich vytrvalých krokoch v živote Vám predstavia aj ďalší hostia.

Viac informácií a mená ostatných hostí nájdete na www.krok.ozviac.sk.

„Konferencia je určená pre mladých ľudí, ktorí sa chcú naštartovať a ukázať svetu, čo všetko sa dá dosiahnuť, keď nesedia doma na gauči. Taktiež je určená aj pre verejnosť, aby sme im ukázali nový pohľad úspešných osobností, ktoré ich môžu motivovať k tomu, aby hľadali a našli v sebe odvahu robiť veci „inak“, a mohli tak naplno rozvíjať potenciál, ktorý v sebe nosia“, hovorí Branislav Kožuch, predseda V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, ktorý v spolupráci s Mestom Trstená organizuje 5. ročník inšpiratívnej konferencie K.R.O.K.

Keďže je to jubilejný piaty ročník, vstupné bude zadarmo. Nenechajte si ujsť nevšedné, no zároveň inšpiratívne príbehy osobností, ktoré sa nebáli urobiť prínosný K.R.O.K. vo svojom živote!

Rozvoj mediálnej gramotnosti

Víkend 26.-28.1.2018 to u nás v SINAJ City Hub, žilo naplno... Okrem iných aktivít, prebiehala aj druhá časť akreditovaného vzdelávania „Rozvoj mediálnej gramotnosti“, pod vedením skvelého lektora Pavla Izraela - predsedu Katedry žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku v spolupráci s Michalom Kuzárom z V.I.A.C.

Účastníci počas programu bližšie spoznávali etické aspekty fungovania médií, ako prebieha mediálna manipulácia, a tiež, aké účinky môžu mať médiá. Program bol zameraný aj na násilie a sexualitu v médiách. Súčasťou bola aj kyberšikana a závislosť od internetu. Dôležitou témou, bola téma bezpečnosti na internete a tiež možnosti a spôsoby sebaprezentácie na internete.

Ako vnímali toto vzdelávanie účastníci?

„Hlbšie som si uvedomila, že médiá sa dajú využiť na dobré veci, na boj proti zlu a aj na tvorivú sebarealizáciu. Aktivity boli pre mňa inšpirujúce a môžem podobné aktivity využiť aj vo svojom povolaní. Podnetné boli aj informácie zo zákulisia médií, o alternatívnych médiách aj rôzne "pikošky".“

„Toto vzdelávanie ma obohatilo, kvôli rozhľadu v tejto téme a možnosti zažiť atmosféru prijatia a vzájomnej komunikácie, ktorá obohacuje.“

„Ďakujem za rodinnú atmosféru, výbornú prípravu lektora Pavla a neúnavnú službu Michala. Za dobrý námet využiť hru na učenie sa mladých.“

Aj vďaka tomuto programu môžu účastníci vzdelávania viesť mladých ľudí s ktorými pracujú, ku kritickému hodnoteniu obsahov v médiách a k ich zodpovednému využívaniu.

Rozvoj medialnej gramotnosti 1 Rozvoj medialnej gramotnosti 2 Rozvoj medialnej gramotnosti 3

Rozvoj medialnej gramotnosti 4 Rozvoj medialnej gramotnosti 5 Rozvoj medialnej gramotnosti 6

Rozvoj medialnej gramotnosti 7 Rozvoj medialnej gramotnosti 8 Rozvoj medialnej gramotnosti 9

Rozvoj medialnej gramotnosti 10

Mikolasik

V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Sídlo: Ústie nad Priehradou 41, 028 01 Trstená
Kancelária: Železničiarov 253/1, 028 01 Trstená
                   +421 948 849 922
                   Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
                   www.ozviac.sk
IČO: 42 217 202
DIČ: 2023 297 287
Číslo účtu: IBAN SK61 7500 0000 0040 1397 5251
BIC (SWIFT)CEKOSKBX