Najväčšia inšpiratívna konferencia na Orave je späť

K.R.O.K. - inšpiratívna konferencia

Inšpiratívna konferencia K.R.O.K., už piaty rok privedie na scénu osobnosti, ktoré vytrvalo kráčajú za svojimi cieľmi a prispievajú ku krajšiemu svetu okolo seba, prinášajú nové pohľady, nápady, inšpirácie... Už 6. marca 2018 o 18:00 hod. v Dome kultúry v Trstenej, sa môžete tešiť na inšpiratívnych ľudí, ktorí zmenili svoj život tým, že urobili prvý veľký K.R.O.K. vpred a vytrvalo kráčajú vo svojich rozhodnutiach ďalej.

Jedným z hostí je Pavol Dendis, mladý oravský módny návrhár. Inšpirovaný viacerými svetovými ateliérmi zostal verný lokálnemu dizajnu na Slovensku. Venuje sa najmä tvorbe pánskej módy pod vlastnou značkou iampavoldendis. Splnil si svoj sen a teraz sa snaží denne kráčať vo svojom rozhodnutí a rásť vo svojej profesionalite a tvorbe kolekcií. Je veľkou inšpiráciou najmä pre mladých, aby urobili zo svojich snov plány a dosiahli to, po čom túžia.

Ďalším z hostí je Jozef Beňuška, najlepší európsky učiteľ fyziky za rok 2017. Toto ocenenie mu udelila Európska fyzikálna spoločnosť za snahu inovovať výuku fyziky na škole na úplne nový level. Je veľkou inšpiráciou pre pedagógov v tom, že vie ako naučiť žiakov mať rád aj neobľúbené školské predmety. Škola nie je len o biflení sa a spĺňaní osnov, ale aj o tom, aby pedagóg dokázal v deťoch a tínedžeroch zapáliť iskru a záujem o tému.

Andrej Bán, fotoreportér zaznamenávajúci konflikty po celom svete už 30 rokov, je ďalším inšpiratívnym hosťom konferencie K.R.O.K.. Autor mnohých fotografií zachytávajúcich momenty a okamihy života z krízových oblastí vo svete aj z domova. Organizuje na Slovensku diskusie, ktoré upozorňujú na nebezpečenstvo extrémizmu. O tom, aké stopy v ňom zanechali fotoreportáže z konfliktných oblastí sveta a ako sa zmenil jeho pohľad na svet, viac priblíži osobne na inšpiratívnej konferencii K.R.O.K.. Konkrétne príbehy o svojich vytrvalých krokoch v živote Vám predstavia aj ďalší hostia.

Viac informácií a mená ostatných hostí nájdete na www.krok.ozviac.sk.

„Konferencia je určená pre mladých ľudí, ktorí sa chcú naštartovať a ukázať svetu, čo všetko sa dá dosiahnuť, keď nesedia doma na gauči. Taktiež je určená aj pre verejnosť, aby sme im ukázali nový pohľad úspešných osobností, ktoré ich môžu motivovať k tomu, aby hľadali a našli v sebe odvahu robiť veci „inak“, a mohli tak naplno rozvíjať potenciál, ktorý v sebe nosia“, hovorí Branislav Kožuch, predseda V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, ktorý v spolupráci s Mestom Trstená organizuje 5. ročník inšpiratívnej konferencie K.R.O.K.

Keďže je to jubilejný piaty ročník, vstupné bude zadarmo. Nenechajte si ujsť nevšedné, no zároveň inšpiratívne príbehy osobností, ktoré sa nebáli urobiť prínosný K.R.O.K. vo svojom živote!

Mikolasik

V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Sídlo: Ústie nad Priehradou 41, 028 01 Trstená
Kancelária: Železničiarov 253/1, 028 01 Trstená
                   +421 948 849 922
                   Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
                   www.ozviac.sk
IČO: 42 217 202
DIČ: 2023 297 287
Číslo účtu: IBAN SK61 7500 0000 0040 1397 5251
BIC (SWIFT)CEKOSKBX