Úprava lanového centra v Ústie nad Priehradou

Úprava lanového centra v Ústie nad Priehradou

Najprv sme vykopali diery v priemere 0,5 metra šírky a 1 meter hĺbky, osadili sme železné tyče, na ktoré sme potom inštalovali železné laná pre ukotvenie ochrannej siete. Sieť a rúry nám boli darované. Namaľovali sme stĺpy, vymenili sme drevené schody, ktoré slúžia na výstup do lanového centra, pretože boli v zlom stave. Na prekážkach sme vymenili oceľové svorky, ktoré boli hrdzavé. Z jednej strany lanového centra, ktorá vedie okolo hlavnej cesty, sme vysadili živý plot. Vymenili sme aj poškodené panely plotu za nové. 


K lanovému centru sme postavili aj prístrešok. Na začiatku sme vykopali základy pre betónovú platňu, urobilo sa drevené debnenie. Po ukončení debnenia sa povrch zabetónoval, aby sme naň mohli postaviť prístrešok. Oporné múry sme lepili zo štiepanej skaly (tvárnice) a vnútro sa potom zabetónovalo. Po vybudovaní stien sa urobila drevená väzba, ktorá sa obila tatranským profilom a na ten sa uložila krytina. Po inštalácii strechy sa urobil odkvapový systém. 


Po dokončení strechy sa osadili nové lavice, ktoré sa dali urobiť dodatočne. Po osadení lavíc sa vyrobil stôl z drezových dosiek. Zároveň sme zakúpili 3 nové istiace popruhy spolu s karabínami a istením.


Práce na opravách lanového centra boli realizované dobrovoľnícky. 

 

Rekonštrukciou nášho lanového centra získala verejnosť atraktívnu možnosť pre trávenie voľného času, ktorá je v Trstenej unikátna. Zároveň sme zvýšili aj bezpečnosť návštevníkov pri vstupe na túto atrakciu.