Každý študent potrebuje učiteľa

/*! elementor - v3.23.0 - 05-08-2024 */ .elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-stacked .elementor-drop-cap{background-color:#69727d;color:#fff}.elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-framed .elementor-drop-cap{color:#69727d;border:3px solid;background-color:transparent}.elementor-widget-text-editor:not(.elementor-drop-cap-view-default) .elementor-drop-cap{margin-top:8px}.elementor-widget-text-editor:not(.elementor-drop-cap-view-default) .elementor-drop-cap-letter{width:1em;height:1em}.elementor-widget-text-editor .elementor-drop-cap{float:left;text-align:center;line-height:1;font-size:50px}.elementor-widget-text-editor .elementor-drop-cap-letter{display:inline-block}

Na predvčerajších školách učia včerajší učitelia dnešných žiakov do sveta, ktorý bude zajtra.“ (Marzena)

Myšlienky, ktoré odzneli počas workshopu „Každý študent potrebuje učiteľa – organizácia skupinovej práce založená na kľúčových kompetenciách“, ktorý realizoval náš poľský projektový partner Szkola podstawowa – Mala Lipnica. Témou nás previedol lektor Andrzej Kasprzyk, ktorý účastníkom odovzdal svoje skúsenosti. Hovoril o význame učiteľa pre proces učenia žiaka, tiež o prínose skupinovej práce pre jednotlivca aj pre celý tím. V čom je sila skupiny? Zásady skupinovej práce sú podobné aj keď v súčasnej dobe sa zloženie tímov sa musí zmeniť tak, aby boli čo najviac efektívne. Ako vyskladať efektívny tím? Ako využiť kľúčové komeptencie jednotlivých členov k tomu, aby tím fungoval čo najefektívnejšie? Súčasťou bola aj práca v malých skupinách počas vyučovacích hodín, ktorá okrem riešenia zadaných úloh má za cieľ aj pripraviť ich na splnenie ďalších sociálnych a profesionálnych úloh.

Spolupracujúce učenie je teda aktívnou metódou získavania vedomostí a zručností, ktorá umožňuje prekonávať ťažkosti a riešiť ich.
Dnešní študenti zmenia svoje povolanie niekoľkokrát v živote, preto budú potrebovať rôzne zručnosti, aby ich mohli pripraviť na zvládanie neustále sa meniaceho sveta, tzv. kľúčové schopnosti. Aký význam má pri tom skupinová práca a rozvoj kľúčových kompetnecií? Aj to sa dozvedeli účastníci tohto workshopu.

Viac o projekte Cesty k dobrému vzdelaniu.

„Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko Slovensko 2014 -2020.“

„Podujatie sa realizuje v rámci projektu Cesty k dobrému vzdelaniu, číslo INT/ET/ZA/3/III/A/0239. Úloha: Podpor učiteľov základných a stredných škôl.“

/*! elementor - v3.23.0 - 05-08-2024 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}
Exit mobile version